Furch gitaros

Furch gitaraFurch Guitars – nedidelis muzikos instrumentų fabrikas Čekijoje. 80-aisiais jį įkūrė muzikantas ir instrumentų meistras Františekas Furšas (Frantisek Furch). Įvykus “Aksomominei revoliucijai”, jis išėjo iš pogrindžio ir po truputį įgyvendino savo svajonę – iš mažos dirbtuvės sukūrė puikiai įrengtą fabriką, kuris yra netoli Brno miesto Čekijoje.

Nuo pat pradžių Furch gamino tik kokybiškus instrumentus geriems muzikantams ir niekada negamino pigių gitarų. To paties principo jis laikosi ir dabar, kai fabrikas išaugo iki 60 žmonių kolektyvo. Tai didelė ir labai draugiška šeima. www.furch.cz jūs galite perskaityti daug įdomios ir tikslios informacijos apie šią įmonę, dirbančius žmones bei jų darbo principus. Tai žmonės, mylintys savo gitaras. Todėl jiems pavyksta pagaminti ypatingos kokybės ir gero skambesio instrumentus…

Pastaraisiais metais Furch Guitars energingai įeina ir į JAV rinką (pavadinimu Stonebridge), kur tokia gausa instrumentų. Kodėl ne į Europą? Todėl, kad Europoje Furch vardas jau gerai žinomas.

Gitarų gamybą Furch pradėjo nuo Roundback – Ovation tipo gitarų su iškiliu dugnu. Tačiau vėliau, sumažėjus tokių gitarų populiarumui, Furch pradėjo gaminti labiau tradicinius instrumentus, pasirinkęs Dreadnaught ir Jumbo tipo korpusus. Jis nanaudoja jokių ypatingų technologinių priemonių. Puiki šių gitarų akustika grįsta nepaprastai kruopščiai atliktu darbu ir aukštos kokybės medžiagomis. Ir tai viskas. Net pačių brangiausių gitarų apdaila – kukli ir patraukli savo paprastumu. Pagal specialius užsakymus Furch puošia gitaras inkrustacijomis, tačiau daugeliui muzikantų tai nėra svarbu.

Fuch gamina puikius “darbinius” instrumentus profesionaliems muzikantams. Kadangi Furch vardas nėra taip išpopuliarintas, kaip Martin ar Taylor, šios gitaros kainuoja mažiau. Bet sulyginus jas su garsių vardų gitaromis, Furch atrodo lygiaverčiai, o daugeliu atveju net geriau.
Štai pavyzdžiui Mick Box (Uriah Heep gitaristo) arsenale net penkios Furch gitaros. Ir jos puikiai atrodo tarp Gibson ir Fender gitarų: http://www.mick-box.net

Aš pats turiu Furch gitarą jau trejus metus- nusipirkau ją tada dėl jos ypatingo skambesio, ir tik vėliau susipažinau su Furch gitaromis plačiau. Ji padaryta tobulai – visi gitarai reikalingi dažniai joje yra, ji dera nepriekaištingai ir yra patogi. Jei užeisite į gamintojo puslapį http://www.furch.cz bei perkaitysite įsigijusių muzikantų atsiliepimus, žinokite – pritariu visiems.

 

lt_LTLT
en_USEN lt_LTLT